„Gaijin Diary” Tomasz Lazar

Gaijin. Tak Japończycy mówią o cudzoziemcach – obcych spoza zasięgu jednej z najbardziej hermetycznych kultur świata. Tomasza Lazara, ta kultura fascynowała od zawsze. W trakcie dwumiesięcznego pobytu w Tokio przemierzył w nocy ponad 800 km pieszo, fotografując różne zakamarki miasta. Jak sam mówi :” Dałem się ponieść uczuciom, nastrojom oraz wibracjom tego miasta. Próbując wniknąć w różne obszary życia nocnego, poznając i obserwując nowych ludzi”.

Tomasz Lazar

Dziennik Gaijina – wystawa do której obejrzenia serdecznie zapraszamy to jednak coś więcej niż zapis obserwacji dokonanych przez obcego w obcym kraju. To projekcja mistycznej wyprawy w głąb samego siebie. 

Tomasz Lazar – Gaijin Diary. Galeria wirtualna:

https://art.kunstmatrix.com/apps/artspaces/dist/index.html?timestamp=1594118240411#/?external=true&splashscreen=true&language=en&uid=14200&exhibition=1612699

Tomasza Lazar: zwycięzca tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo,  niezależny fotograf i artysta wizualny oraz wykładowa Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat wielu prestiżowych nagród: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo. Jego prace publikowane są w wielu tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine. Interesują go głównie długoterminowe projekty skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu.

Wszystkie zdjęcia w galerii opatrzone są dźwiękowymi komentarzami autora. Technologia galerii jest zoptymalizowana z uwzględnieniem przeglądarek Chrome i Firefox.