„Suwałki 2020- przez parawany przeszłości”

Rok 1993. Miasto Suwałki. Po chodniku, w centrum, dokładnie przed urzędem miasta spaceruje Pani chrupiąc jabłka i prowadząc krowę na sznurku. Zadziwiające?

Wolność fot. Radosław Krupiński

Sam autor tej fotografii mówi :” Teraz wydaje się to nieprawdopodobne. Wówczas to była środa po 15 dniu miesiąca kiedy wypadały dni targowe. Zobaczyłem jak z ul.Bakałarzewskiej wychodzi kobieta prowadząc krowę i zmierza w kierunku miasta. Wiedziałem, że musi przejść obok urzędu miasta i idąc równolegle do niej wyczekałem na ten moment. ”

Jest jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające tę samą Panią. Nie ma go na wystawie, więc prezentujemy je Państwu poniżej.

Pani z Krową. Zdjęcie powstało tuż przed słynną fotografią przed Urzędem Miasta.

Kadry przedstawiające ubój świni na podwórku w centrum miasta, przewrotnie zatytułowane przez fotografa „Miłość” też pokazują ówczesną rzeczywistość.

„Kto by dzisiaj pomyślał, że całkiem niedawno takie rzeczy się w Suwałkach działy”- mówi twórca.

Zachęcamy gorąco do odwiedzenia wystawy Radosława Krupińskiego w naszej galerii wirtualnej oraz w Galerii Stara Łaźnia w Suwałkach. Tam na żywo możecie Państwo zobaczyć wielkoformatowe fotografie zamrożone w podzielonych kadrach, przedstawiające obrazy wybranych momentów życia z ostatnich 30 lat Suwałk. Dwumetrowe pasy płótna przedstawiające życie codzienne miasta są jak „parawany przeszłości”.

Polecamy także rozmowę z autorem https://www.radio.bialystok.pl/gosc/suwalki/id/194993